W ostatni weekend w Domu Orłów w Suchem odbyły się Dni Skupienia dla animatorów i moderatorów naszej wspólnoty. Tematem wydarzenia była wspólnota, zgodnie z przewodnim Słowem Bożym: „Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak mnie umiłowałeś.” (J 17, 23)

Dzień przyjazdu rozpoczęty został pyszną kolacją, aby uczestnicy zaspokoili potrzeby ciała. Następnie zatroszczono się o ducha w trakcie otwierającej wydarzenie mszy świętej. Podczas kazania ks. mod. Marcin Rozmus na podstawie słów z drugiego czytania: „abyśmy byli święci i nieskalani”, zaznaczył główny cel zarówno DS jak i całego życia osoby wierzącej – zbawienie i świętość.

Następny poranek zastał wszystkich już na roratach, którymi to otworzono wymagający i pracowity dzień. Wszak jeżeli podejmować trudne zagadnienia, to tylko z Bogiem. W trakcie dwóch konferencji ks. Rozmus przedstawił wspólnotowy charakter RAMu jako zarówno wielki dar jak i wyzwanie. Temat jedności i cech naszego Ruchu był potem rozwijany na pracy indywidualnej i w grupach, a także na bardzo intensywnym podsumowaniu. Odpoczynek i rozrywkę na koniec dnia zapewniła nam p. Paulina Rutkowska, która przeprowadziła wspaniały pogodny wieczorek.

W niedzielę uczestnicy Dni Skupienia wzięli udział w Walnym Zgromadzeniu RAM, na którym podjęto wiele ważnych decyzji i ustalono kierunek dla naszej wspólnoty na następne dwa lata. Po tym wysiłku intelektualnym wszyscy pokrzepili się przepysznym obiadem autorstwa p. Niny Bieniek, który to był jednocześnie zakończeniem wydarzenia. Po ciepłych pożegnaniach zgromadzeni RAMowicze rozjechali się do domów, zabierając ze sobą piękne wspomnienia i mnóstwo zapału.

tekst: an. Zofia Sięka
foto: p. Paulina Rutkowska, an. Amelia Cyganik

 
Failed to get data. Error:
Quota exceeded for quota metric 'All requests' and limit 'All requests per day' of service 'photoslibrary.googleapis.com' for consumer 'project_number:201042280819'.
 
Failed to get data. Error:
Quota exceeded for quota metric 'All requests' and limit 'All requests per day' of service 'photoslibrary.googleapis.com' for consumer 'project_number:201042280819'.