Zakończenie Studium Animatora

Dzisiejszy dzień dla nas, uczestników Studium Animatora, był wyjątkowy, gdyż nastąpiło zakończenie jego pierwszej części.

Zebraliśmy się w kościele ss. Norbertanek na Salwatorze i rozpoczęliśmy spotkanie Eucharystią. Ksiądz Marcin Rozmus podczas kazania powiedział nam, żebyśmy byli zachwyceni Bogiem. Ponieważ to On jest najważniejszy, On nas posłał do bycia animatorem, On nakazal nam bycie dobrymi chrześcijanami. Oprócz tego, w dniu dzisiejszym obchodzone jest wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, która jest idealnym wzorem do naśladowania dla osób pełniących posługę animatorską, ponieważ kobieta ta odznaczała się apostolską gorliwością i była świetnym wychowawcom, o czym również wspomniał ksiądz.

Nasze spotkanie było tym bardziej bardzo ważne, ponieważ na zakończenie Mszy Świętej, otrzymaliśmy skierowania na praktykę animatorską. Później nastąpiła część organizacyjna i mogliśmy się w końcu lepiej poznać, porozmawiać i zgłębić wiedzę na temat animatorstwa oraz dostaliśmy "złote rady" dotyczące naszej praktyki.

 

tekst: OMC an. Ula Wierzbicka
foto: OMC an. Emilia Działowy, p. Paulina Rutkowska