RAM Kraków w Przemyślu i Rzeszowie

W dniu 5.09 odwiedziliśmy naszych przyjaciół w Przemyślu i w Rzeszowie. Przed południem uczestniczyliśmy w 36. dniu Wspólnoty RAM Archidiecezji Przemyskiej. Przed Eucharystią mogliśmy posłuchać świadectw animatorów, którzy opowiedzieli o swoim nawróceniu i drodze do głębszego poznania Boga. Następnie odbyła się uroczysta Msza święta p.p. Bp Krzysztofa Chudzio, który udzielił błogosławieństwa 69 nowym animatorom RAM Archidiecezji Przemyskiej. W kazaniu wzywał on młodych ludzi do działania, przeciwstawiania się złu i zawierzenia swojego życia Matce Najświętszej. Po uroczystej Eucharystii zostaliśmy poczęstowani ciepłym posiłkiem i udaliśmy się w dalszą drogę.

O godzinie 15:30 byliśmy już w Katedrze w Rzeszowie, w której odbywał się Diecezjalny Dzień Młodych . W Mszy Świętej uczestniczyli przedstawiciele wielu wspólnot m.in. Ruchu Światło-Życie, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, LSO, RAMu a także skautów i harcerzy. Głównych hasłem tego dnia były słowa: "Młodzieńcze wstań". Duszpasterz młodzieży diecezji rzeszowskiej skierował swoje słowo do wszystkich młodych, których wzywał do odwagi i zachęcał do dzielenia się Słowem Bożym z innymi.

Po Eucharystii zostaliśmy zaproszeni przez moderatora RAMu rzeszowskiego na kolację i krótki spacer po Rzeszowie. Był to czas na poznanie się i na wymianę doświadczeń. Z wyjazdu wróciliśmy późnym wieczorem pełni nowych pomysłów i obdarowani wieloma RAMowskimi gadżetami.

tekst: Małgorzata Budz