OKIEM MODERATORA MAJ 2021

  
 
 
Nr 5     Maj 2021


SŁOWEM WSTĘPU

Myślimy coraz więcej o wakacjach. W maju dużo działo się w tym temacie. Zapraszam do zapoznania się z tym co działo się w mijającym miesiącu. 

 

WIDZIANE Z WIŚLNEJ

1. Rekolekcje Apostolskie 2021.

 • 4 maja ruszyły zapisy na rekolekcje. Zapisy odbywają się online, przez stronę wakacjezbogiem.pl na której jest dostęp do najważniejszych informacji związanych z organizacją naszych rekolekcji.
 • otrzymaliśmy na wakacje łóżka polowe od Państwowej Straży Pożarnej, aby w szkołach w Trzcianie i Kamionnej można było poprawić warunki do spania. To pozwoliło przesunąć konieczność zakupu takich łóżek na „lepsze czasy”.
 • dzięki naszej RAMowskiej Grupie Wsparcia otrzymaliśmy darowiznę w postaci napojów od firmy „Maspex Wadowice”
 • od startu zapisów cały miesiąc trwa intensywna korespondencja z rodzicami, wyjaśnianie wątpliwości, gromadzenie potrzebnej dokumentacji.
 • 29 maja na Salwatorze odbyła się Odprawa Przedwakacyjna dla Księży, Moderatorów i Animatorów. Spotkanie było okazją do spotkania oraz szkolenia w zakresie obowiązujących przepisów i obowiązujących norm sanitarnych.

2. RAMowski Magazyn – na potrzeby przechowywania wielu rzeczy na rekolekcje wakacyjne oraz bieżące nasze potrzeby został zorganizowany tymczasowy magazyn w Krzeszowicach.

3. Kurs Wychowawcy. Udało się zorganizować Kurs Wychowawcy w trybie online, aby wypełnić potrzeby kadrowe na rekolekcjach. Niepokojące jest, że nasi animatorzy korzystając z naszego kursu, nie jadą potem na rekolekcje, ale podejmują prace jako wychowawcy na innych koloniach. Kurs Wychowawcy organizowany w ramach RAMu ma służyć naszej wspólnocie, aby podnosić jakość naszych rekolekcji i dostosowywać je do obowiązujących przepisów.

4. Zakończyło się Studium Animatora. 29 maja na Salwatorze Mszą św. i wspólnym spotkaniem zakończyło się tegoroczne Studium Animatora. To był trudny rok dla naszego Studium. Wykłady online, brak Dni Skupienia i nadzieja na Rekolekcje Animatorskie w wakacje. Mimo tych trudności jesteśmy pełni nadziei na praktyki wakacyjne.

5. 3. rocznica śmierci ks. Antoniego Sołtysika. 26 maja minęła 3 rocznica śmierci ks. Antoniego Sołtysika. Modliliśmy się w tym dniu w kościele św. Mikołaja w Krakowie, przy jego grobie razem z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży.

6. Rada RAM. 12 maja odbyło się spotkanie Rady RAM. Dyskutowano o etosie animatora i moderatora w sieci, czyli o tym jak ważne jest nasze świadectwo w codziennych przestrzeniach naszego życia. Podsumowana została realizacja Programu Formacyjnego dla grupa parafialnych, który realizowaliśmy w roku formacyjnym 2020/2021.

7. Adoracja na Salwatorze. Tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca odbyła się adoracja Pana Jezusa prowadzona przez scholę RAM.

8. Śpiewnik RAM. Podpisaliśmy umowę z zespołem „Nie ma Go tu” na wykorzystanie ich piosenek w naszym śpiewniku.
 

DOSTRZEŻONE WYDARZENIA

W maju sakrament małżeństwa zawarli nasi moderatorzy Ania z Piotrkiem oraz nasza animatorka Asia. Gratulujemy i życzymy potrzebnych Bożych darów.
 

SPOJRZENIE W PRZYSZŁOŚĆ

Wydarzenia:

 • 01.06. – Pielgrzymka RAM do św. Królowej Jadwigi – Katedra Wawelska – godz. 17.30
 • 01.06. – Spotkanie Rady RAM na Salwatorze – godz. 19.30
 • 05.06. – przyjęcie do Stowarzyszenia RAM Grupy Apostolskiej w Woli Gułowskiej
 • 18.06. – przyjęcie do Stowarzyszenia RAM Grupy Apostolskiej w Jaworniku
 • 19.06. – studium Moderatora
 • 24.06. – Adoracja na Salwatorze
 • 26.06. – rozpoczęcie pierwszych turnusów Rekolekcji Apostolskich.

 

GOSPODARSKIM OKIEM

W domach w Suchym i Zawadce odbył się przegląd i serwis pieców na olej opałowy.

 • We wszystkich domach odbył się przegląd gaśnic i systemów przeciwpożarowych.
 • W Suchym wymienione zostały lampy awaryjne. W Zawadce również wymienione zostały lampy awaryjne oraz oświetlenie na klatce schodowej. W Zawadce dodatkowo będzie zamontowana lampa nad wejściem głównym oświetlająca plac przed domem. Prace będą kończone na początku czerwca.
 • Dzięki pomocy naszych animatorów do ośrodków w Suchym i Zawadce zostało dowiezione drewno na ognisko.
   
  Wydatki w tym miesiącu:
  - umowa z zespołem „Nie ma Go tu” – 615 zł
  - krzyże animatorskie – 1500 zł
  - utrzymanie naszych domów rekolekcyjnych: rachunki, drobne naprawy – 3250 zł
  - wydatki Biura oraz na wydarzenia RAMowskie: 1000 zł
   
   
  Zawsze i cały czas można nas wspierać, czytaj tutaj.
   

Błogosławieństwa życzę
ks. Marcin