OKIEM MODERATORA LUTY 2021

 

  
 
 
Nr 2, Luty 2021WIDZIANE Z WIŚLNEJ

1.     Otwieramy sklep. Plan był, aby w lutym otworzyć nasz RAMowski sklepik. Otwarte zostało osobne konto bankowe, zrobione zostały zdjęcia produktów oraz ich opisy, została podpisana umowa z PayU, która została pozytywnie zweryfikowana i mamy już dostęp do szybkich płatności. Przed nami jednak zostały kosmetyczne zmiany na stronie oraz weryfikacja umowy przez InPost oraz podpisanie umowy z Pocztą Polską. Trzymają nas więc jeszcze formalności, które musimy przebrnąć, aby się otworzyć i rozwijać.

2.     Program formacyjny na Rekolekcje Apostolskie. Na naszej stronie internetowej został opublikowany schemat założeń formacyjnych i organizacyjnych naszych rekolekcji. Jeśli jeszcze nie czytałeś, to zrób to koniecznie, ponieważ wg tych założeń przygotowywane są tegoroczne rekolekcje wakacyjne: PROGRAM FORMACYJNY RAM. Zgłoszeni Animatorzy otrzymali materiały do opracowania konspektów spotkań. Dopracowywane są ogólne konspekty stopni formacyjnych.

3.     Zostań Prawą Ręka RAMu. Cieszę się, że ruszył nasz program zaangażowania w Grupy Apostolskie. Do końca lutego mamy już 24 zgłoszone osoby. W poszczególnych strefach przedstawia się to następująco:
·      Mastery Social Media – 4 osoby
·      Visual Zone – 3 osoby
·      Spiritual Formation – 3 osoby
·      Event Organizer – 11 osób
·      Website Mainteiner – 3 osoby
Cały czas można się do programu zapisywać: PRAWA RĘKA - FORMULARZ ZAPISÓW

4.     Wakacyjne Rekolekcje Apostolskie. Zaczął tworzyć się grafik na Rekolekcje Wakacyjne, do których normalnie się przygotowujemy mając nadzieję, że wszystko co planujemy będzie mogło się odbyć. Mamy zarezerwowane ośrodki rekolekcyjne: nasze domy: Suche i Zawadka, ośrodek w Zembrzycach oraz szkoły w Trzcianie, Kamionnej, Międzybrodziu Żywieckim i Kiczorach. Zaplanowane jest 26 turnusów. Jest plan, aby w marcu grafik był gotowy.

5.     Rada RAM. Odbyła się Rada RAM online, na której poruszono wiele ważnych spraw. Było ich tak dużo, że Rada obradowała dwa dni. Jednym z owoców tych obrad jest projekt Komisji Odznaczeń Honorowych GA. Pracuje również kolejna grupa robocza Rady RAM ds. Kontaktu z parafialnymi Grupami Apostolskimi. Najbliższe spotkanie Rady RAM – 10 marca (online). SPOTKANIE RADY RAM  

6.     Nowy numer AMICUSA. Jest już dostępny nasz najnowszy numer Listu do Przyjaciół poświęcony osobie ks. Pawła Kubaniego. Jest to jednocześnie numer w ramach dłuższego cyklu – 11 numerów – przygotowujących nas do 50-lecia Grup Apostolskich. Więcej – poczytajcie w najnowszym numerze, który – jak zawsze bezpłatnie – dostępny jest na Wiślnej.


DOSTRZEŻONE WYDARZENIA

1.     Święcenia Biskupa Roberta. 6 lutego miały miejsce święcenia nowego biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej. W tym wydarzeniu, które miało miejsce w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, brali udział również RAMowicze. To tym ważniejsze dla nas wydarzenie, że biskup Robert został oddelegowany do pracy z młodzieżą w naszej diecezji.

2.     Dni Skupienia. To największa radość tego miesiąca. Po wielu miesiącach zamknięcia wyjechaliśmy do Bukowiny Tatrzańskiej na Wielkopostne Dni Skupienia, w dwóch terminach. Łącznie wzięło w nich udział 60 animatorów i moderatorów RAM.

3.     Dzień Skupienia dla kandydatów na animatorów. W sobotę, 20 lutego udało się przeżyć Dzień Skupienia dla naszych kandydatów. Wydarzenie tym ważniejsze, że było to pierwsze spotkanie w realu, naszego Studium Animatora. W Dniu Skupienia wzięło udział 27 kandydatów.

4.     Adoracja na Salwatorze. 25 lutego, czyli tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca spotkaliśmy się na godzinnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji Grup Apostolskich całej Archidiecezji, którą jak zawsze poprowadziła nasza schola RAM.
 

SPOJRZENIE W PRZYSZŁOŚĆ

1.     Dni Skupienia dla kandydatów na animatorów. Planujemy Dni Skupienia dla kandydatów na Animatorów w dwóch terminach: marcowym i kwietniowym.

2.     Wielkopostny Dzień Skupienia RAM dla zabieganych. To wydarzenie organizuje nasze DA ENTER, dla każdego studenta, Animatora, Moderatora. Dobry czas, aby na chwilę się zatrzymać. Szczegóły: TUTAJ . Zapisy:  TUTAJ.

3.     Wydarzenia w marcu:
·      08.03. – spotkanie duszpasterzy młodzieży Archidiecezji Krakowskiej
·      10.03. – spotkanie Rady RAM (online)
·      13.03. – Wielkopostny Dzień Skupienia dla zabieganych
·      16.03. – Eucharystia ENTERu
·      25.03. – Adoracja na Salwatorze (godz. 19.30)


GOSPODARSKIM OKIEM

Tutaj wiele się nie zmieniło. Nadal mamy więcej wydatków niż przychodów. Nadzieją jest otwarcie naszych domów dla grup. W lutym dwie grupy skorzystały z domu w Zawadce (przychód łącznie 2000 zł).
Luty dał się jednak we znaki. Minusowe temperatury wymagały ciągłego grzania naszych domów. W Suchym trzeba było ponownie zatankować zbiornik na olej opałowy (3 500 zł).
Podpisane zostały również nowe – korzystniejsze – warunki prowadzenia konta bankowego w Banku Pekao. Dzięki temu mamy szansę zaoszczędzić nawet 1200 zł w roku, dzięki pakietom bezpłatnych przelewów i znaczną obniżką opłat za prowadzenie kont.
Inne wydatki w tym miesiącu: druk Amicusa (1 296 zł), bieżące naprawy w Zawadce i Suchym (1 000 zł)
Przychody w tym miesiącu to jedna darowizna: 50 zł, za którą bardzo dziękuję.
 
Jak można nas wesprzeć, czytaj TUTAJ.
 

Bardzo dziękuję za ten miesiąc, którego hasłem była POKORA.
Życzę Wam owocnego Wielkiego Postu i dobrego – MĄDREGO – przygotowania do świąt Wielkanocnych.

ks. Marcin