Odprawa przedwakacyjna

Kiedy został niecały miesiąc do pierwszych rekolekcji wakacyjnych spotkali się Księża, Moderatorzy i Animatorzy 29 maja 2021 na Odprawie Przedwakacyjnej.

Wszystko zaczęło się od Adoracji Najświętszego Sakramentu w krakowskim klasztorze Sióstr Norbertanek na Salwatorze, aby odprawę zacząć u pierwszego i jedynego organizatora naszych rekolekcji. Spotkanie z Jezusem wyznacza prawdziwy sens i punkt odniesienia naszych rekolekcji.

Po Adoracji przyszedł czas na spotkanie organizacyjno-szkoleniowe, aby przypomnieć i na nowo uświadomić sobie priorytety naszych rekolekcji. Tym bardziej, że ostatnie nasze rekolekcje odbyły się w ferie zimowe 2020, to perspektywa tegorocznych wakacji wiąże się z jeszcze większą tęsknota za spotkaniem.

Spotkanie miało również charakter szkoleniowy. Przypomniane zostały przepisy prawne organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży oraz obowiązujące procedury. Szkolenie dotyczyło również obowiązujących wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej dotyczących organizacji wypoczynku letniego dzieci i młodzieży podczas tegorocznych wakacji.

Z wielką nadzieją czekamy na tegoroczne Rekolekcje Apostolskie. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Do zobaczenia na turnusach.

WAKACJEZBOGIEM.PL