Mamy nowych Animatorów RAM

Ten dzień zapamiętamy na całe życie. 16 październik 2021 roku to dzień błogosławieństw animatorskich Studium Animatora 2020/2021. Już od momentu przyjazdu do Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie można było poczuć atmosferę wspólnoty, jak sama nazwa tego dnia wskazuje (Dzień Wspólnoty RAM). Wszyscy dzielili się swoimi emocjami, uczuciami, prowadzone były konwersacje pełne ekscytacji, radości, ale również stresu, gdyż jednak za chwilę miało nam zostać przekazane bardzo ważne, wymagające odpowiedzialności zadanie; posługa na całe życie. 

Następnie rozpoczęła się Eucharystia. Świątynię wypełniła muzyka, dzięki Scholi Ram, a wszyscy duchowni zbliżali się w procesji do ołtarza. Mszy Świętej przewodniczył biskup Robert Chrząszcz, które również wygłosił homilię. Swoimi słowami pokrzepił serca do działania wszystkich animatorów. Biskup poruszył temat rzekomego zniknięcia Kościoła i powiedział, że to my jesteśmy jego przyszłością, to my bo budujemy. Przywołał słowa uczniów z Pisma Świętego, którzy porównują Jezusa do kamienia węgielnego, który jest fundamentem oraz do kamieni ruchomych, które Świątynię. Sentencja, która najbardziej zapadła mi w pamięci brzmi: „Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a pracuj tak, jakby wszystko zależało od ciebie.” 

Podczas samego obrzędu błogosławieństwa otrzymaliśmy krzyż animatorski, symbolizujący naszą wiarę, powołanie i życie oraz brewiarz, abyśmy mogli modlitwą łączyć się z całym światem i podkreślać wagę wspólnoty, ponieważ jako animatorzy mamy tworzyć wspólnotę ludzi dzielących się swoim doświadczeniem, przeżyciami a także uczyć się od siebie wzajemnie i wielbić Boga. 

Po zakończeniu Mszy Świętej nastąpił moim zdaniem piękny moment, kiedy wszyscy podchodzili do siebie, rozmawiali z osobami, za którymi się stęsknili, ale nie mieli możliwości spotkania się. Wszyscy byli przepełnieni radością, dziękczynieniem; gratulowaliśmy sobie wzajemnie i zjednoczyliśmy się ponownie. Na sam koniec miejsce miała Agapa, na którą został przygotowany poczęstunek i napoje, ale nie zabrakło również zabawy i tańców. 

tekst: an. Urszula Wierzbicka - nasz nowy animator :)
foto: an. Daria Rembilas, an. Joanna Marcisz

GALERIA ZDJĘĆ

 

Relacja Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej