JESTEŚMY ZA ŻYCIEM

         EWANGELIA ŻYCIA

 

Już od przeszło miesiąca w nasz grafik wpisały się codzienne spotkania online, na zoomie. Łączymy się, aby wspólnie wstawiać się za każdym życiem i prosić Pana Boga o przebłaganie za odrzucenie tego cennego daru, który od Niego otrzymaliśmy.

Punkt 22:00 rozpoczynamy modlitwą Brewiarzem - Kompletą, a następnie odmawiamy dziesiątek różańca. Kolejnym, równie istotnym elementem jest czytanie punktu z Encykliki Evangelium Vitae św. Jana Pawła II, który pozwala nam bardziej zrozumieć nienaruszalność i wartość ludzkiego życia. Rozważanie poszczególnych fragmentów Encykliki daje szerokie pole do dyskusji i pomaga rozwiewać wszelkiego rodzaju wątpliwości. Mamy okazję spojrzeć na daną kwestię z wielu punktów widzenia i wspólnie dążyć do prawdy. 

Na naszych spotkaniach poruszamy również inne, ciekawe tematy. To idealny czas, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami i poglądami, czy też zadać nurtujące pytanie. Rozmowy obejmują szeroki zakres, więc każdy znajdzie zagadnienie, które go może zainteresować. Razem możemy zrozumieć więcej i dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem. 

Jak widać, nawet w czasie pandemii, mimo że nie możemy się spotkać na żywo, istnieją sposoby, aby czuć, że należymy do wspólnoty i owocnie w niej działać. Grupy Apostolskie prężnie funkcjonują online, z czego warto korzystać. Zachęcamy dołączyć do modlitwy, która będzie trwała jeszcze do 25 grudnia.

Tekst: Dominika Adameczek

 

Więcej o naszych wieczornych spotkaniach dowiesz się TUTAJ