Inauguracja Roku Formacyjnego 2020/21

Pierwsze spotkanie naszej Wspólnoty miało miejsce 26 września na krakowskim Salwatorze, gdzie wspólnie mogliśmy wkroczyć w nowy Rok Formacyjny.
To wydarzenie umożliwiło nam spotkanie się, porozmawianie, przedyskutowanie pewnych spraw, ale również wspólne uczestnictwo w najważniejszej części tego dnia –  Mszy Świętej. 

Jednak kulminacyjny moment inauguracji był poprzedzony pewnymi spotkaniami. O godzinie 9.30 nowi kandydaci na Studium Animatora 2020/2021 odbyli swoje pierwsze spotkanie organizacyjne z Panią Pauliną i księdzem Marcinem. Następnym, bardzo ważnym elementem tego dnia, była Adoracja w kościele św. Augustyna i św. Jana Chrzciciela, która wprowadziła nas w chwile skupienia, by powierzyć ten nadchodzący rok w ręce Pana Jezusa. Konferencja programowa, którą poprowadził nasz ksiądz moderator skłoniła nas do wielkiej mobilizacji i działania w tym nowym czasie, niepewnym, ale za to wyjątkowym. „Naszym apostolskim zadaniem, jest pracować tu i teraz, w takich warunkach jakie mamy i w takich warunkach jakich przystało nam żyć.” mówił ks. Marcin.  

Wreszcie nadszedł najważniejszy czas dla nas wszystkich – Eucharystia, której przewodniczył ksiądz Bartłomiej Małek. W homilii ks. Mateusz Szymczyk powiedział o istocie formowania samego siebie i życia w sakramentach. W uroczystości uczestniczyła nasza niezastąpiona Schola RAM, dzięki której, z radością wychwalaliśmy Pana. 

Po zakończonej Mszy przyszedł czas na świętowanie. Był to czas na posilenie się, ale również na spotkania, rozmowy, z których płynęło wiele radości, uśmiechów i gotowości do działania. W tym samym czasie odbyło się spotkanie dla kandydatów na animatorów i moderatorów przygotowujące do błogosławieństwa. Po Agapie nasi animatorzy i moderatorzy spotkali się, aby porozmawiać na temat Grup Apostolskich, nowych pomysłach i planach. 

”Wstań i chodź tak woła Cię Pan. Z grobu swojego wyjdź On otwiera twe oczy.” tak jak mówi tekst pieśni, którą śpiewała nasza Schola, to czas na działanie. Życzymy wszystkim owocnego roku i wielkiej determinacji  w wykonywaniu apostolskich zadań. 

Tekst: Martyna Szlachetka

 

 

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ