GODZINA PRZEJŚCIA - MSZA W 2 ROCZNICĘ ŚMIERCI KS. ANTONIEGO

GODZINA PRZEJŚCIA


Ewangeliczna modlitwa Jezusa za swoich uczniów w czasie ostatniej wieczerz stała się kierunkowskazem do zrozumienia życia ks. Prałata Antoniego Sołtysika. Wtorkowy wieczór w kościele św. Mikołaja w Krakowie, przy ul. Kopernika stał się miejscem modlitwy dziękczynnej za dzieło życia ks. Antoniego i prośby o radość nieba dla niego w 2 rocznicę śmierci.
 
Ta godzina przejścia Jezusa była godziną zbawienia człowieka, a 26 maja 2018 roku swoją godzinę przejścia przeżył ks. Antoni przechodząc do domu Ojca Niebieskiego. Na tę godzinę wskazał ks. Mateusz Szymczyk, wikariusz parafii św. Mikołaja jako godzinę szansy każdego z nas. Przypomniał ten dzień sprzed dwóch lat oraz poczucie wielości zasług ks. Prałata dla Archidiecezji Krakowskiej, Grup Apostolskich, które założył będąc Duszpasterzem Młodzieży, dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które reaktywował 30 lat temu, dla beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej, której proces beatyfikacyjny rozpoczął.
 
Wtorkowa modlitwa zgromadziła parafian, dla których ks. Antoni był wieloletnim proboszczem jaki młodzież z Grup Apostolskich i KSMu z pocztami sztandarowymi, dla których był duszpasterzem. Mszy św. przewodniczył ks. Józef Gubała, obecny proboszcz parafii razem z księżmi moderatorami Grup Apostolskich, KSMu i Archidiecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży.
 
Dziękujemy Bożej Opatrzności za dar osoby ks. Prałata Antoniego. Za kierunek jaki wyznaczył duszpasterstwu młodzieży w Archidiecezji Krakowskiej, który chcemy każdego dnia podejmować dla dobra i świętości młodego pokolenia.