GA Z JAWORNIKA W STOWARZYSZENIU

W piątek, 18 czerwca, w grupie apostolskiej w Jaworniku miało miejsce doniosłe i ważne wydarzenie: wizyta dwojga niezwykle ważnych ludzi, p. Pauliny, Ks. Marcina Moderatora GA RAM, których celem było przyjęcie naszej wspólnoty parafialnej do Ruchu Apostolstwa Młodzieży.

Całe wydarzenie zaczęło się od Mszy Świętej, podczas której ksiądz moderator przekazał naszym uczestnikom legitymacje oraz krzyżyki, świadczące o ich przynależności do ruchu, oraz ich odpowiedzialności za sam ruch. Otrzymaliśmy również od niego duży krzyż grup apostolskich. Całości towarzyszył śpiew scholi i zwieńczającej to wydarzenie piosenki „Ja Pan”. Po samej Eucharystii nasi goście zostali zaproszeni do domu parafialnego, w którym odbywają się spotkania naszej wspólnoty, gdzie wraz z nami mogli powspominać ten rok formacyjny, któremu towarzyszyli, czy to poprzez uczestnictwo w spotkaniu, czy też śledzenie naszych relacji ze spotkań. Najpierw dzieliliśmy się swoimi dobrymi wspomnieniami, po czym obejrzeliśmy filmik podsumowujący całą naszą tegoroczną formację.

Po tym wszystkim nastąpiły uroczyste podziękowania, podczas których podziękowaliśmy naszym gościom za ich niezłomną i ciężką pracę, podziękowaliśmy również animatorom i księdzu wikariuszowi, za ich wsparcie i prowadzenie w naszej formacji. Na sam koniec zwieńczyliśmy całe spotkanie zabawą taneczną i nocą filmową. Na pewno dzień ten zapisze się jako jeden z ważniejszych w historii naszej grupy parafialnej, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję w imieniu swoim i kadry animatorskiej moderatorowi ruchu, księdzu Marcinowi Rozmusowi oraz Pani Paulinie.

Tekst: omc an. Bartłomiej Dąbrowski