GA w Woli Gułowskiej

Pewna wieś na wschodzie Polski czekała na ten dzień bardzo długo i z niecierpliwością. Właśnie na tę okazję przygotowano atrakcje, jedzenie, odświętne stroje. Wszystko dlatego, że przyjazd paru gości miał świadczyć o bardzo ważnym wydarzeniu.

Stało się, ten dzień to 05.06.2021. Wydarzenie o którym mowa to przyjęcie do Ruchu Apostolstwa Młodzieży nowej grupy parafialnej. Ci ludzie to młodzież należąca do grupy apostolskiej przy Klasztorze Ojców Karmelitów w Woli Gułowskiej. Tego dnia ks. mod. RAM Marcin Rozmus oraz parę osób z okolic Krakowa przyjechało w to miejsce przy przywitać w naszej wspólnocie nową grupę parafialną. Plan dnia był bogaty, przyjezdni u Ojców Karmelitów mogli liczyć na nocleg, śniadanie, poranną modlitwę i zwiedzanie okolic. W środku dnia mogli też uczestniczyć w grze terenowej, a następnie we mszy świętej w Sanktuarium. Właśnie na eucharystii przyjęto grupę parafialną RAM w Woli Gułowskiej. 
Wspólnie cieszyć się mogliśmy do późnych godzin wieczornych przy grillu, tańcach, muzyce i grze w siatkówce. 

Jak zawsze nadszedł czas powrotu, dla jednych była to krótka podróż do domu, dla innych dłuższa. Jednak wszyscy wdzięczni za ten dzień, za nową grupę, za widok znajomych twarzy oraz tych nowo poznanych. Owoce tego dnia jeszcze będą w naszej wspólnocie długi czas !

tekst: an. Szymon Kopacz