GA w Chełmku przyjęta do Stowarzyszenia

Po wielu tygodniach izolacji Grupa Apostolska z parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmku przeżyła uroczyste przyjęcie do naszego Stowarzyszenia. Nie mogło być lepszego dnia na to wydarzenie jak Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 19 czerwca.
 

Kościół = Rodzina

Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz Andrzej Leśny wraz z ks. Maciejem Półtorakiem, wikariuszem i opiekun GA w Chełmku, i ks. Marcinem Rozmusem, naszym moderatorem. Już na samym wstępie ks. Proboszcz podkreślił, że dzień, w którym swoje święto mają starsi parafianie zrzeszeni w Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa, łączą swoje świętowanie z młodymi z Grupy Apostolskiej, co jest dowodem na to, że w Kościele jest miejsce dla wszystkich. Co więcej, jedni od drugich mogą wiele zyskać i wiele się nauczyć. Otrzymane krzyże oraz duży krzyż Apostolski to nie pamiątki tego wydarzenia, ale zadanie jakie teraz stoi przed Grupą Apostolską w Chełmku, aby w swoim środowisku byli świadkami Jezusa Chrystusa. 
 

Opatrznościowy dzień

Ten dzień, który przez epidemię musieli przesunąć o co najmniej trzy miesiące przypadł na Uroczystość Serca Jezusa. U Boga nie ma przypadku, ale wszystko jest po coś. W niełatwym apostolskim działaniu zawsze mamy świadomość obecności Boga dobrego i kochającego Ojca.
 
W parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmku działała dawno temu Grupa Apostolska. Po dłuższej przerwie nową nadzieję w młodzież wlał w 2012 roku ks. Maciej Półtorak, który najpierw zorganizował grupę teatralną, potem wolontariat na potrzeby Światowych Dni Młodzieży w roku 2016, czego owocem są cotygodniowe spotkania formacyjne. Stan ten trwa od 4 lat i w tym czasie przez grupę przeszło ok. 20 osób, z tego 4 animatorów. Obecni grupa liczy ok. 30 osób (12 osób – młodzież, 17 – Mały Apostoł, 2 – rodzice wspierający).
 

GRATULUJEMY

Przez przyjęcie parafialnej Grupy Apostolskiej do Stowarzyszenia, wzrasta świadomość przynależności do diecezjalnej wspólnoty młodego Kościoła.
 
Gratulujemy Grupie Apostolskiej w Chełmku przyjęcia do Stowarzyszenia i życzymy gorliwości w działaniu, kreatywności w nowych pomysłach i pełnej miłości wiary.