Dzień Wspólnoty RAM w Rzeszowie

<< IDŹCIE I GŁOŚCIE >>

04.12.2021 o godz.: 15:00 w parafii św. Rocha po raz pierwszy w historii GA RAM Rzeszów odbyło się błogosławieństwo Animatorów. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp. ordynariusz diecezji Jan Wątroba. W Homilii bp nawiązał do drogi Apostoła. Przypomniał nam, że Jezus przychodząc na świat jest cały czas w drodze. Zmierza do jednego celu, jakim jest Jerozolima. Na tę drogę powołuje najpierw dwunastu Apostołów, potem siedemdziesięciu dwu uczniów, potem kolejnych. Kieruje do nich słowa: idziecie i głoście..., Idźcie i nawracajcie....., Idźcie, oto posyłam Was jak owce między wilki....Idźcie pełni wolności i pełni ufności. Do takiej misji jesteśmy zaproszeni dziś my, w mocy Chrystusa. Bp. Jan zaznaczył, że nam nie wolno w miejscu stać! Jesteśmy powołani do pójścia za Chrystusem, nigdy przed! Nie możemy Go wyprzedzać, najpierw potrzeba nam się wsłuchać w Słowo zanim pójdziemy głosić.
Bp. Jan pogratulował również młodzieży odwagi w odpowiedzi na dar powołania animatorskiego i jednoczenie podziękował im za trud podjęcia tej drogi. Wspomniał, że teraz przyszedł czas dzielenia się tym, czego doświadczyli i otrzymali na drodze formacji animatorskiej  i  w  osobistej relacji z Chrystusem. Zwrócił też uwagę na to, że uczeń Chrystusa powinien zawsze ewangelizować, czasem i słowami. Bo życiem mamy ukazywać jak bardzo Jezus jest dla nas ważny, jak Go kochamy. Potrzeba nam dziś świadków.
Na koniec Eucharystii Ks. Moderator Przemysław Jamro podziękował wszystkim przybyłym gościom za udział w uroczystości i przywołał słowa patrona GA Rzeszów Karola de Foucauld:
Nie chcę, przeżyć życia w pierwszej klasie, podczas gdy mój Jezus przeżył je w ostatniej ….
To znaczy:
Chce być w ostatniej klasie…
…, bo tam jest mój Jezus!
…, chce być z nim w bliskości!
…, chce być z Nim w relacji!
Chce być w ostatniej klasie…
..., bo tam są ludzie, którzy nie znają Jezusa, którzy nie wiedzą, że On jest blisko nich!
..., by dać świadectwo Jego obecności, mojej z Nim zażyłości!
Nie można chyba lepszych życzeń Wam dziś drodzy młodzi przyjaciele z diecezji rzeszowskiej złożyć jak tych, aby te słowa stały się ciałem w Waszym życiu.
Dziękujemy Wam za radość wspólnego świętowania.