Dzień Wspólnoty RAM

Wiele osób będzie wspominało 16 października 2021 roku jako dzień wyjątkowy, przepełniony łaskami i miłością. To właśnie wtedy nasz Ruch Apostolstwa Młodzieży świętował, jak co roku, wspaniałe wydarzenie - Dzień Wspólnoty - na którym 41 młodych ludzi, pragnących swoim życiem i posługą służyć ludziom i Bogu, przyjęło błogosławieństwo animatorskie.

Spotkanie swoich znajomych z rekolekcji, przyjaciół, animatorów, moderatorów, księży rozpoczęło wielkie świętowanie. W tym samym czasie Schola RAM przygotowywała się, aby swoją piękną grą i śpiewem pomóc nam pełniej przeżyć nadchodzącą Mszę. Równo o godzinie 12.00 mogliśmy usłyszeć dzwonki, które sygnalizowały, że najbardziej wyczekiwany i zarazem najważniejszy moment tego dnia właśnie się zaczyna. Niezwykłości temu wydarzeniu dodał fakt, iż zgromadziliśmy się w sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie w rocznicę jego konsekracji oraz w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Mszy przewodniczył biskup Robert Chrząszcz, który wygłosił piękne kazanie. Jego słowa na temat animatorstwa, wyjątkowego znaczenia tej posługi jak i przyszłości Kościoła z pewnością pozostaną w pamięci, a także w sercu. To my wszyscy jesteśmy powołani by tworzyć tę Wspólnotę, którą zapoczątkował sam Jezus Chrystus.

Przed samym momentem pobłogosławienia nowych animatorów, wszyscy modliliśmy się za nich w chwili ciszy. I wreszcie nadszedł ten moment - młodzi, którzy są nadzieją Kościoła, przyjęli z rąk biskupa błogosławieństwo oraz łaskę do pełnienia pięknej posługi. "Duch Pański nade mną, namaścił i posłał mnie, bym głosił Ewangelię, niewidomym przejrzenie. " - śpiewała Schola, podczas otrzymania krzyży przez nowych animatorów, które mają im przypominać, by wszystko co będą czynili, robili na chwałę i cześć Boga. W części Mszy Świętej mieliśmy możliwość przyjąć żywego Pana do naszego serca.

Po zakończeniu najważniejszego punktu tego dnia, przyszedł czas na świętowanie naszego Dnia Wspólnoty podczas Agapy. Podczas tych chwil można było usłyszeć słowa gratulacji, dumy, zachwytu, życzeń w kierunku naszych nowych animatorów. Oprócz radości ze spotkania z innymi była możliwość posilenia się podczas poczęstunku oraz wspólnej zabawy z księdzem wodzirejem. Szczęście, które biło od każdej osoby, która wzięła udział w wydarzeniu, było niesamowicie pełne chęci do działania. Do naszych domów wróciliśmy napełnieni łaskami, miłością, nadzieja i wiarą, którymi chcemy dzielić się z innymi.

Nowym animatorom życzymy pełnienia posługi, do której zostali powołani jak najpełniej, z miłością i oddaniem, pokorą i odwagą, chęciami i pasją.

tekst: an. Weronika Wolska
foto: an. Daria Rembilas, an. Joanna Marcisz

 

galeria ZDJĘĆ

 

Relacja Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej