Dzień Wspólnoty RAM

Jest godzina 6:56 Dziś Słońce wstaje dla Wspólnoty RAM.
Chwilę później zaczynają wstawać przyszli Moderatorzy i Animatorzy. To dla nich wielki dzień. W tym roku na Dniu Wspólnoty RAM zgromadzą się w specjalnym celu. Mają Oni za parę godzin przyjąć błogosławieństwo, z którym otrzymają też nowy cel. Od teraz będą mogli służyć w Ruchu Apostolstwa Młodzieży w sposób całkiem dla nich nowy, nieznany im dotychczas.

Jest godzina 8:00 Powoli zjeżdżają się do Centrum Jana Pawła II w Krakowie.
Niektórzy z nich o 8:30 będą mieli próbę by dopiąć wszystko na ostatni guzik. Ale pozostali za to spotykają swoich przyjaciół, znajomych, ich rodziny. Wszyscy są już gotowi, Pięknie ubrani. Uśmiechy, które widnieją na ich twarzach, pokazują jak ważny i piękny dzień jest przed nimi. Na tarczy zegara, wskazówka zbliża się do pozycji mówiącej, że próba właśnie się zaczęła, a do adoracji przed Mszą pozostało tylko pół godziny. Słońce świeci już z coraz większą mocą, a po niebie pomyka parę niewinnych chmurek. Piękna tej chwili dodaje to, że już wszyscy przyszli Animatorzy i Moderatorzy czekają w Górnym Kościele na adorację. 

Jest godzina 9:00 Jezus w Najświętszym Sakramencie zostaje wystawiony, by przez 30 minut wszyscy zebrani mogli zatrzymać się i z nim spotkać.
Coraz więcej osób dołącza do wspólnego adorowania Zbawcy, a w modlitwie przez śpiew i grę na instrumentach pomagają przyszli Animatorzy i Moderatorzy. Lecz i ta piękna chwila skupienia przemija, a adoracja się kończy. Niektórzy wychodzą na chwilę przed kościół, inni zostali by czekać na Eucharystię. Schola RAM również zajmuje swoje miejsce, z którego będzie dbała o muzyczną oprawę liturgii.

Jest godzina 9:58 Wszyscy zajęli swoje miejsca.
Pierwsze ławki są przeznaczone dla kandydatów, którzy podczas tej uroczystości przyjmą krzyże animatorskie i moderatorskie, które świadczą o czekających ich nowych zadaniach. Po upływie kilku chwil, słyszymy dźwięk dzwonków na wejście, który sygnalizuje rozpoczęcie tego niezwykłego wydarzenia. A już zaraz po kolekcie możemy usłyszeć słowa Świętego Pawła z Listu do Galatów oraz melodię psalmu wielbiącego Boga.
"Słuchać znaczy uwierzyć”, “Nie możecie być ludźmi, którzy nie mają nadziei, bo macie ją przekazywać. Nie możecie być ludźmi słabej wiary, bo przecież macie wzrastać. Nie możecie być ludźmi, którzy nie potrafią kochać, bo przecież o tej miłości będziecie mówić!”, “Proszę słuchajcie Słowa, uwierzcie Mi i bądźcie naszymi pomocnikami. Nie zdradźcie Kościoła, nie zdradźcie swoich kapłanów". W takich słowach Biskup Janusz Mastalski zwraca się do kandydatów, którzy zaraz z jego rąk mają zostać pobłogosławieni do Posługi Animatorskiej i Moderatorskiej w Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Właśnie nadszedł ten moment. Grupy Apostolskie zyskują 38 nowych animatorów i 11 moderatorów. "Tyś nas Mistrzu powołał i posłał do ludzi" śpiewa nasza Schola, podczas przyjęcia krzyży przez nowych Animatorów i Moderatorów. A chwilę później po przeistoczeniu cała nasza wspólnota może przeżyć ten moment w którym przyjmujemy Jezusa do serca śpiewając Bogu Alleluja. Następne chwile mijały, a Msza Święta zbliżała się ku końcowi..

Na sam koniec Eucharystii ks. Marcin dziękuje za wspólną modlitwę, oraz nawiązuje do wydarzenia, które zbiegło się w czasie z naszym Dniem Wspólnoty, a mianowicie beatyfikacja piętnastoletniego geniusza internetu - Carla Acutis. Przypomina nam również jego słowa, które wielu osobom zapewne pozostaną w pamięci: "Wszyscy rodzimy się jako oryginały, ale wielu umiera jako fotokopie". Po Mszy nadchodzi też czas na pamiątkowe zdjęcia oraz radowanie się z tego wydarzenia.

Gratulacji, życzeń, uśmiechów nie było końca, a przecież jest dopiero 11.27, więc cały dzień przed nami by świętować ten piękny Dzień Wspólnoty RAM.

Tekst: Martyna Szlachetka, Szymon Kopacz

 

Foto:

GALERIA DARII oraz GALERIA KONRADA

Relacja Gościa Niedzielnego oraz Galeria 

Relacja Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej oraz Galeria