Do Królowej Jadwigi

SPEŁNIAMY URODZINOWE MARZENIA

Marzeniem kard. Karola Wojtyły było, aby młodzież pielgrzymowała i uczyła się tego, co najważniejsze w życiu od św. Królowej Jadwigi. Dlatego prosił ks. Antoniego Sołtysika, ówczesnego Duszpasterza Młodzieży i naszego pierwszego moderatora, aby przyprowadzał młodych do Katedry Wawelskiej, przed czarny krzyż, przy którym godzinami modliła się Królowa. Jednym z naszych prezentów urodzinowych na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II jest spełnienie Jego marzenia - czyli nasza pielgrzymka na Wawel.

 

DZIEŃ DZIECKA U KRÓLOWEJ

Liturgiczne wspomnienie św. Królowej Jadwigi przypada 8 czerwca. W Katedrze Wawelskiej poprzedzone jest ono uroczystą nowenną, do której my, jako Grupy Apostolskie - Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zostaliśmy zaproszeni, aby ubogacić jeden z tych nowennowych dni. Nie mogło być lepiej - zostaliśmy zaproszeni na Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca 2020. Msza św. rozpoczyna się o godz. 17.30 przy ołtarzu z czarnym krzyżem Królowej Jadwigi. Dla osób/grup istnieje możliwość bezpłatnego zwiedzania katedry, grobów królewskich i dzwonu Zygmunta o godz. 16.00 (po wcześniejszym zgłoszeniu w naszym Biurze).

 

"ZAPROWADŹ NAS JADWIGO..."

To był wyjątkowy rok, w którym epidemia wywróciła wiele spraw do góry nogami. Dlatego chcemy tym bardziej prosić patronkę naszego Ruchu, aby ten czas był dla nas błogosławiony i dał dużo dobrej motywacji do działania. Będziemy dziękować za czas całorocznej formacji w grupach parafialnych. Naszym spotkaniem u Królowej Jadwigi chcemy również zakończyć tegoroczne Studium Animatora oraz prosić o dobre i błogosławione owoce naszych tegorocznych (wyjątkowych) rekolekcji wakacyjnych online. 

 

BEZPIECZEŃSTWO NA WAWELU

Katedra na Wawelu jest miejscem bezpiecznym. Jednocześnie, podczas zwiedzania, może w niej przebywać 190 osób, a w czasie liturgii może uczestniczyć 150 osób. Jest więc w niej dużo miejsca, aby bezpiecznie można było się modlić. W wyznaczonych miejscach jest możliwość dezynfekcji rąk. Obowiązuje dystans społeczny (min. 2 metry odległości od innych osób) oraz obowiązek zakrywania nosa i ust.

 

WIDZIMY SIĘ NA WAWELU

Zapraszamy na naszą pielgrzymkę do relikwii św. Królowej Jadwigi i wspólnej modlitwy. Po tak długim czasie izolacji potrzeba nam się zobaczyć i ucieszyć sobą oraz pochwalić najnowszym wzorem maseczki. 
Zapraszamy Was z waszymi wspólnotami lub/i waszymi rodzicami.
Pamiętajcie, aby nic nie robić na siłę - na Wasz udział udział w pielgrzymce muszą zgodę wyrazić Wasi rodzice.

Do zobaczenia!