Dni Skupienia dla kandydatów

W miniony weekend, rozpoczynający jesienny październik, kandydaci na animatorów i moderatorów przeżyli dni skupienia przed błogosławieństwem. Bukowina Tatrzańska, w której odbył się wyjazd, swoim klimatem pozwoliła się wyciszyć, skupić i przygotować się do nadchodzącego wydarzenia.

Przeżywając ten czas, staraliśmy się zrozumieć nasze miejsce w Kościele jak i nowe role, które będziemy pełnić już za niespełna tydzień. Oprócz tego, podczas pracy w grupach, rozmawialiśmy jak sami postrzegamy i rozumiemy Kościół, Boga, krzyż animatorski i moderatorki oraz samego siebie. Ważnymi uwagami i wnioskami podzieliliśmy się pod koniec dnia, przed adoracją, która była naszym osobistym spotkaniem z Panem Jezusem i zawierzenie Mu nadchodzącej funkcji. Pomiędzy różnymi punktami dnia i spotkaniami formacyjnymi, znaleźliśmy również czas na wspólne rozmowy, śpiew, które jeszcze bardziej pozwoliły na zawiązanie naszych relacji i więzi. Niestety z różnych powodów nie wszyscy kandydaci mogli osobiście być z nami podczas tego wyjazdu, dlatego też, w trakcie ważnych wydarzeń takich jak Msza Święta, adoracja, konferencja, mogli się z nami łączyć duchowo za pomocą transmisji na żywo. 

Weekend ten był pełen skupienia, rozmyślań i modlitwy, ale również radości, rozmów i wspólnej zabawy. Każdy z nas w pewien sposób przygotował się do błogosławieństwa i jest gotowy do pełnienia określonego miejsca w Kościele,  bo jak powiedział ksiądz Marcin „Kościół bez was to nie będzie już taki sam Kościół”.

Tekst: Martyna Szlachetka