Dni Skupienia dla Animatorów i Moderatorów - odsłona 1

W weekend (19-21.02.) odbyły się wielkopostne dni skupienie dla animatorów i moderatorów.
Gdy uczestnicy dojechali na miejsce, przywitał ich ks.Marcin Rozmus, co było ogromnym zaskoczeniem, ponieważ spodziewali się kogo innego. Dociekliwi pytali o przyczynę tej roszady, jednak bezskutecznie. Z zaniepokojeniem myśleli, kiedy i czy pojawi się ich prowadzący. Niepewność trwała aż do adoracji, która była ostatnim punktem tego dnia. 

Kolejny dzień rozpoczął się już razem z wyczekiwanym ks.Sebastianem Basterem. Przez ten czas towarzyszyło zdanie “Pan jest Bogiem gór”. Na porywających konferencjach przybliżono góry, które zapisały się na kartach historii, jako miejsca spotkania z Panem. Znalazło się również miejsce na plenerową drogę krzyżową, dzięki której wiele z nich mogło dostrzec piękno ukryte w szczegółach. Mimo szczególnego czasu cechującego się umartwieniem, nie zabrakło uśmiechów na twarzach uczestników jak i prowadzącego oraz siostry Pauliny. Miały miejsce liczne spotkania w pokoju moderatorskim, na których pojawiały się dyskusje - te bardziej i mniej poważne.

Te kilka dni pomogły się wyciszyć i odpocząć od codziennych zajęć niemal wszystkim obecnym w Bukowinie. Po tak długim czasie ograniczeń uniemożliwiających nam wspólne wyjazdy, każda sekunda nabrała dla nas potężnej wartości. Moment rozstania był trudniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak opuściliśmy ośrodek z pięknymi wspomnieniami i nadzieją na ponowne spotkanie.

Tekst: an. Gabriela Kołodziejczyk
Foto: an. Dominika Buczek, an. Daria Rembilas