X Forum Młodych - 2012

Relacja z X Forum Młodych

Wywiady - kliknij tutaj

Oto jak relacjonowaliśmy X Forum Młodych!

NIEDZIELA

17.30 - zdjęcia z dnia dzisiejszego [klik]

13.20 - X Forum Młodych oficjalnie zakończone! Nie oznacza to jednak końca relacji. Już niedługo pojawią się zdjęcia z niedzielnego poranka. Wkrótce można także spodziewać się kolejnych forumowych filmików! Tak więc, mimo zakończenia Forum, zapraszamy do odwiedzania śledzenia naszej strony!

07.45 - "kocham cię Forum" - konkurs i prezentacja grup trwała aż do późnych godzin wieczornych, a bananowo-czekoladowy tort zniknął w mig! Jubileuszowy smakołyk miał aż trzy piętra i każdy mógł posmakować tej wybornej słodkości. Pomysłowe przedstawienia oraz ciekawe zabawy integracyjne rozruszały nas i zamieniły te kilka chwil w niezykły, niezapomniany czas radości. 

Dzisiaj Niedziela Palmowa; uroczysta Msza Święta z poświęceniem palm, zostanie odprawiona pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza w katedrze wawelskiej. Wyruszymy tam z kopią Krzyża Światowych Dni Młodzieży. Po tej uroczystości przejdziemy do auli bł. Jakuba przu ul. Franciszkańskiej, gdzie czeka nas konkurs na najpiękniejszą palmę oraz spektakl przygotowany przez grupę teatralną "Ponad normę". 

07.10 - zdjęcia z "kocham cię Forum" cz. II [klik]


SOBOTA

22.30 - "kocham cię forum" wciąż trwa! Poniżej pierwsza część zdjęć z jego przebiegu. Więcej zdjęć z dzisiejszego świętowania oraz relacji video już jutro! 
Zapraszamy! Dobranoc! :) 

Zdjęcia z "kocham cię Forum" cz. I [klik] 

20.15 - zdjęcia z konferencji [klik] 

19.50 - po kanapkowej uczcie pasztetowo-ogórkowej czeka nas konferencja, która zostanie poprowadzona przez ks. Wojciecha Grygiel. Później - "kocham cię Forum, czyli jubileuszowa radość". Co mamy w planach poza konkursem z wiedzy ogólnej o Grupach Apostolskich? Mała niespodzianka dla s. Agnieszki, która obchodzi dziś po raz kolejny 18-ste urodziny. A przede wszystkim WIELKI tort z okazji jubileuszowego, X Forum Młodych :) 

19.25 - 
Zdjęcia z Eucharystii [klik] 

19.20 - pozdrowienia od uczestników X Forum Młodych! :)

19.05 - W końcu pojawił się pierwszy film z naszej wizyty w seminarium! Zapraszamy do obejrzenia :)

 17.45 - Jeszcze przed wspólną Koronką do Miłosierdzia Bożego rozległ się w kościele głos ks. Kubaniego. Tak, to prawda i choć jest on teraz w Rzymie, mogliśmy wszyscy przeprowadzić z nim krótką konwersację (ks. Kubani "mówił" do mikrofonu). Uściślając, była to rozmowa telefoniczna. Po Koronce odbyła się Msza Święta z bardzo rozbudowanym kazaniem ks. Grzegorza, rozpoczętego od słów: "usiądźcie na chwilkę". 
Ojciec Janusz i kilku lektorów pozostało w objęciach Morfeusza przez kilka chwil. Eucharystia była radosna i dostarczyła nam wielu duchowych i muzycznych uniesień. Nadszedł czas na pracę w grupach, podczas której uczestnicy będą musieli wykazać się artystycznie i kreatywnie. Wyniki pracy zobaczycie już za kilka godzin. 

14.45 - Zimno, wieje, leje… Z taką pogodą musieliśmy się zmagać podczas naszego spaceru. 
Ze względu na ogromną liczbę uczestników podzielono nas na 2 grupy. Podczas gdy pierwsza miała spotkanie z kardynałem, druga spędziła czas w podwawelskim seminarium; później oczywiście była zamiana. Będąc w Kurii Metropolitalnej zwiedziliśmy kilka pokoi z prześwietnymi dziełami sztuki, głównie obrazami. Ks. kard. Dziwisz wytłumaczył nam pokrótce, kto się na nich znajduje. 

Odwiedziliśmy także kaplicę, w której beatyfikowany już Jan Paweł II przyjmował święcenia kapłańskie. Tutaj też otrzymaliśmy błogosławieństwo z rąk kardynała. Na koniec ks. kard. Dziwisz skierował do nas następujące słowa „Potrzebuję kandydatów na kapłanów…. Ale także nowych powołań zakonnych, dziewczyny!”. Skierowaliśmy więc nasze kroki w kierunku seminarium. W kaplicy p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa uczestniczyliśmy w krótkiej lekcji historii poprowadzonej przez kleryka Michała. Później zostaliśmy zaproszeni na koncert. Zespół „ Jerushalem” zaprezentował nam covery dwóch piosenek, których tekst bazował na Piśmie Świętym. Wspólna modlitwa muzyką zbliżyła nas i wizytę na Podzamczu podsumowaliśmy pamiątkowym zdjęciem. Nie można nie wspomnieć tu o konkursie z wiedzy o seminarium sprawdzającym, jak pilnie słuchaliśmy. Mokrzy, lecz pełni wrażeń wróciliśmy na gorący obiadek, po którym mogliśmy delektować się śmietankowo-śmietankowymi lodami. 

O godzinie 15:00 wyruszamy do kościoła św. Mikołaja na koronkę do Bożego Miłosierdzia. 

Tymczasem zobaczcie, jak spędziliśmy to popołudnie (już niedługo więcej filmików!)

Zdjęcia z wizyty w kurii i seminarium cz. II [klik] 


12.45 - Wróciliśmy z olbrzymim pakietem wrażeń! Wkrótce więcej zdjęć, a także nagrania ze spotkań z klerykami oraz Ks. Kard. Stanisławem Dziwiszem!

12.45 - Zdjęcia z wycieczki do kurii oraz seminarium cz. I [klik] 

9.30 - Zaopatrzeni w parasole i ciepłe kurtki wybieramy się właśnie z wizytą do krakowskiej kurii oraz seminarium! Powrócimy około godziny 13. Oczywiście po powrocie kolejna dawka zdjęć i filmów. Do usłyszenia!

9.15 - Zdjęcia z inauguracji Forum [klik] 

9.00 - Od rana krzątanina, poszukiwanie szczotki do włosów, miejsca przy umywalce i własnego ręcznika; wszystko po to, by pozbyć się wszelkich oznak zmęczenia i niewyspania. Temu, kto zdecydował się na poranny zimny prysznic należą się szczere gratulacje ;) Dzień wspólnie rozpoczęliśmy jutrznią i pośpiewaliśmy z Kairosem na chwałę Pana. Zaraz po śniadanku odbędzie się Inauguracja Forum. Co dalej? O tym dowiecie się już w niedługim czasie! 

Zapraszamy także do obejrzenia dwóch relacji video z wczorajszego dnia! :)

 

PIĄTEK

19.30-22.30 - Właśnie wróciliśmy z kościoła Św. Mikołaja, gdzie odbyła się "muzyczna" Droga Krzyżowa poprowadzona przez grupę Talitha Kum oraz Msza Święta, którą odprawił o. Janusz Bębnik. W radosnych nastrojach powróciliśmy do szkoły, gdzie już za chwilę adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z możliwością spowiedzi. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie trwało całą noc; ufamy, że czas wyciszenia i modlitwy z Bożym Barankiem dobrze przygotuje nas na jutrzejszy, pracowity dzień. Oczywiście tej nocy, nie zapomnimy także o śnie :)
Dobranoc! :) 

Na koniec kilka zdjęć z dnia dzisiejszego
 [klik]

Naszą relację wznawiamy w sobotę około godziny 9.00.

 17.00-19.00 - Forum czas zacząć! 
Witamy na relacji z X Forum Młodych. Uczestnicy tłumnie gromadzą się w VIII LO w Krakowie. Trwają radosne powitania i zawieranie nowych znajomości. Już wkrótce pierwszy punkt programu - kolacja. Następnie Droga Krzyżowa w kościele pw. Św. Mikołaja. Ok. godziny 21 kolejna dawka informacji wraz z pierwszymi zdjęciami i relacją video. Zapraszamy!