VIII Forum Młodych - 2010

Oto jak wyglądała relacja z VIII Forum Młodych:

WYWIADY - ZNAJDZIESZ TUTAJ

Zdjęcia - znajdziesz tutaj

30 III  Wrażenia z Forum Młodych [wywiad]

    W zakładce "wywiad" pojawiły się już pierwsze wypowiedzi osób uczestniczących w forum. Serdecznie zapraszamy do wysyłania swoich przemyśleń i przeżyć na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W temacie wiadomości prosimy o wpisanie "VIII Forum Młodych" oraz podanie swojego imienia (można również dodać wiek, miejscowość).

29 III  Forum internetowe Grup Apostolskich RAM [klik]

   Zapraszamy także wszystkich zainteresowanych na forum internetowe Grup Apostolskich, gdzie możecie "spotkać" osoby uczestniczące w Forum, dowiedzieć się o ciekawych wydarzeniach oraz wypowiedzieć się na tematy związane nie tylko z Grupami Apostolskimi.

29 III  Filmik reklamujący "Amicus - List do Przyjaciół"

   W dniu dzisiejszym na proponujemy do oberzenia prezentację ostatniego numeru naszego kwartalnika "Amicus - List do Przyjaciół", która była przedstawiona na Forum Młodych. Tematem przewodnim czasopisma tym razem jest sakrament pokuty. Można w nim znaleźć m.in. historię spowiedzi, wizje Cataliny Rivas dotyczące tego sakramentu czy fakty dotyczące pokuty w innych Kościołach. Wierni czytelnicy znajdą oczywiście stałe rubryki, takie jak "Gdy Świadkowie Jehowy pukają do drzwi", "Okiem bacznego obserwatora życia codziennego" czy "Kulturalnik", nie brakuje też nowości - od tego numeru co kwartał była redaktor naczelna - pani Patrycja Dura - dzielić się z nami będzie refleksjami ewangelicznymi w rubryce "Ewangeliczny kosmos", a an. Wojtek Baran przybliżał będzie czytelnikom symbole i gesty liturgiczne w rubryce "Boskie w ludzkich rękach" . 
Pismo można kupić w siedzibie Duszpasterstwa GA-RAM przy ul. Wiślnej 12/7.

20:00, 28 III  Zdjęcia z ostatniego dnia Forum. [foto]

   Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z porannej jutrzni, uczestnictwa w Eucharystii na Wawelu, spotkania z J.E. kard. Stanisławem Dziwiszem, konkursu na najbardziej oryginalną palmę oraz koncertu laureatów festiwalu "Pieśń o Bogu Ukrzyżowanym"

14:35, 28 III  VIII Forum Młodych zostało oficjalnie zakończone.

   Dziękujemy wszystkim za udział!
Jednak to nie koniec relacji z Forum. Zapraszamy do regularnego odwiedzania tej strony, ponieważ będą tutaj publikowane kolejne materiały z VIII Forum Młodych. 

Prosimy także wszystkich uczestników o opisanie i przesłanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. swoich przeżyć związanych z Forum. W temacie wiadomości prosimy o wpisanie "VIII Forum Młodych" oraz podanie swojego imienia (można również dodać wiek, miejscowość). Świadectwa przez Was wysłane zostaną później opublikowane na stronie internetowej. 

08:35, 28 III  Ostatni poranek na Forum

  Dzisiejsza noc była wyjątkowo krótka. Po rozpoczęciu dnia jutrznią i śniadaniem przygotowujemy się do uroczystego wyjścia na Wawel, gdzie o godzinie 10.00 rozpocznie się Msza Święta pod przewodnictwem J. E. kard. Stanisława Dziwisza.
Zapraszamy wszystkich serdecznie na Wawel, a po Mszy Św. do auli bł. Jakuba u Franciszkanów na koncert lauretów festiwalu "Pieśn o Bogu Ukrzyżowanym". Rozstrzygniemy tam również konkurs na najbardziej oryginalną palmę wielkanocną.

 23:05, 27 III  Na zakończenie dnia - pozdrowienia oraz zdjęcia z wieczornych wydarzeń. [foto]

22:30, 27 III  Apel Jasnogórski na zakończenie dnia

  Dzisiejszy dzień kończymy wspólnie odśpiewanym Apelem Jasnogórskim. 
Zapraszamy ponownie jutro!


22:25, 27 III  Słów kilka o Forum

  Prezentujemy krótkie materiały filmowe z opiniami uczestników o Forum Młodych

 22:10, 27 III  Film o Światowych Dniach Młodzieży

  Obecnie jest prezentowany film o Światowych Dniach Młodzieży w Australii pt. "Cyrenejczycy". Ma na celu zachęcić młodzież do wyjazdu na te, które odbędą się za rok w Madrycie.


22:00, 27 III  Przedstawienie

  Długo wyczekiwana niespodzianka to przedstawienie wyreżyserowane przez s. Gabrielę Kuzawską. Fragmenty scen z "Pasji" M. Gibsona przeplatane scenkami z codziennego życia współczesnego chrześcijanina ukazały nam, że Chrystus ciągle jest obecny w naszych codziennych, nieraz ciężkich doświadczeniach. 
"On też doświadczył tych ludzkich przeżyć, w których chce być teraz obecny przy nas - w chwilach, które ranią - aby poprzez nie dać nam uzdrowienie." 


20:30, 27 III  Czas na niespodziankę

  Wracamy do szkoły napełnieni siłą, którą zaczerpnęliśmy z Eucharystii. Teraz czas na niespodziankę, a po niej kolejna dawka filmików i zdjęć.


19:00, 27 III  Śpiew Wspólnoty Śpiewającej

  Poniżej prezentujemy filmik ze śpiewu Wspólnoty Śpiewającej w przerwie między kolejnymi punktami programu Forum.

18:25, 27 III  Ogłoszenie wyników festiwalu! [foto]

  Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzcę festiwalu „Pieśń o Bogu Ukrzyżowanym”. Została nim… Grupa„Mikołajki” z Witanowic
II miejsce zajęła zespół „Orawiacy” z Lipnicy Wielkiej, a trzecie – schola „Angeli” z Sieprawia
Gratulujemy!


16:30, 27 III  "Pieśni o Bogu Ukrzyżowanym" ciąg dalszy. [foto]

  Po przerwie jako pierwsza zaprezentowała się schola "Mikołajki" z Witanowic z repertuarem: "Ogrodzie oliwny" oraz "Dzięki Ci Panie za zbawienie".

Kolejnym uczestnikiem festiwalu była schola z Woli Filipowskiej, która wykonała "Ludu mój, ludu" i "Eli, Eli, lama Sabachthani".

Na koniec zespół z Lipnicy Wielkiej "Orawiacy" wyśpiewał utwór "Stała Matka boleściwa", a także "Tyś jest Chlebem życia".

Teraz czas dla jury na wyłonienie zwycięzcy. Bez wątpienia staną przed nie lada wyzwaniem, ponieważ poziom konkursu był wyrównany. 

Już wkrótce zdjęcia z festiwalu. OGŁOSZENIE WYNIKÓW OKOŁO GODZINY 18.


15:55, 27 III  Festiwal "Pieśni o Bogu Ukrzyżowanym!

  O godzinie 15.15 rozpoczął się festiwal pieśni religijnej „Pieśni o Bogu Ukrzyżowanym.” W skład komisji oceniającej występy artystów wchodzą: s. Celina, s. Paulina , ks. Dawid Leśniak oraz an. Marcin Filar. Przed nami występy siedmiu grup śpiewających. 

Jako pierwsza zaprezentowała się schola „Angeli” z Sieprawia.

Kolejnymi, którzy prezentują się na scenie są „Pogromcy melodii” z Witkowic. Wykonali oni utwory „Ogrodzie oliwny” oraz „Hymn o Krzyżu” .

Przed nami występ scholi ze szkoły w Piekarach. Pieśnią obowiązkową, którą wykonają, jest „Krzyżu Święty”, a dowolną „Judasz”.

 Czwartą grupą jest trio z Rabki. Usłyszeliśmy kolejne świetne wykonanie pieśni "Krzyżu Święty", a także pieśń "Golgota". Jury będzie miało dylemat, by wyłonić zwycięzcę.

Wracamy po krótkiej przerwie!


14:35, 27 III  Nasi goście galeria zdjęć i wypowiedzi uczestników [foto] [wywiad]

Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkań z naszymi gośćmi oraz do zakładki wywiad, gdzie wkrótce znajdą się kolejne wypowiedzi uczestników Forum.

 

Bracia Kapucyni

Zwariowani i bardzo otwarci bracia! Zaczęli nietypowo – pytaniem: czy jesteś w stanie poświęcić najukochańszą osobę? Masz do wyboru: chcesz, by żyła, czy nie. Pokazali nam - Krzyż – Pan Jezus to dla nas uczynił! „Przytulić się w sercu do krzyża”, by był blisko. I to podstawa. Z tego wypływa ich działalność! Co robią dla młodych? Spotkanie młodych w Wołczynie – mogliśmy oglądnąć świetną i bardzo wesołą prezentację o tym spotkaniu.

 

Pokój i dobro - Franciszkanie

Jak to „Szaleni z miłości” na początek nauczyli nas piosenki „Braciszkowie skrzydlaci". Opowiedzieli o zakonie, jakiego doświadczyli: centrum życia Eucharystia, żyją modlitwą, prowadzeni przez Ducha Świętego. Są wspólnotą: „nieważne co robimy, ale ważne jak”? Są, śmieją się, opowiadają, wspólnie jedzą, wspólnie pracują. Jest tam dużo radości.

 

O. Karmelici

W sposób niezwykle zabawny opowiedzieli o swoim zakonie i życiu: modlą się, wygłupiają, podróżują, pracują z młodzieżą. Są to niezwykle pogodni i uśmiechnięci Szaleńcy Boży - Pustelnicy, ale nie samotnicy. Rozpaleni żarliwością, by żyć słowem Pana.

 

O. Leon Knabit!

Szalony z miłości – to określenie idealnie określa tego 80latka, na którego twarzy zawsze gości uśmiech. Bo jak to nam powiedział „jeśli dobrze trafisz ze swoim powołaniem, będziesz człowiekiem uradowanych, szczęśliwym”. Opowiadał nam o swoim powołaniu i wszystko to przeplatał niesamowitymi anegdotami, wspomnieniami i śmiesznymi historiami.

 

Kombonianie

  Ojciec Gianni- Włoch, misjonarz, który pracuje w Polsce 4 lata. Wcześniej pracował w Peru. Przedstawił nam prezentacje o historii swojego zakonu oraz ich założyciela Daniela Comboni, o pracy misyjnej w Afryce.

Wspaniała rzeczy być tutaj!

 

Siostry Sługi Jezusa

  Z tego zgromadzenia gościły u nas: siostra Gabrysia i siostra Paulina. Są to siostry bezhabitowe, które żyją duchowością franciszkańską!!! Siostra Paulina podzieliła się z nami swoim świadectwem: pracuje ona w domu dziecka, gotuje tam, pracuje wśród młodzieży trudnej, ale pięknej, szukającej miłości. I jest bardzo szczęśliwą, uśmiechniętą osobą.

 

Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Ducha Świętego

 

Siostry:„RADOŚĆ I POKÓJ”
Wszyscy: „W Duchu Świętym”
Tak przywitały się z nami kolejni nasi wspaniali i uśmiechnięci goście: Siostry Celina i Halina ze Zgromadzenia Sióstr Ducha Świętego. Siostra Celina podzieliła się świadectwem swojego powołania oraz opowiedziała też w krótki sposób o długiej historii swojego zakonu. Kilka ważnych akcji, które siostry prowadzą: okno życia w Gdańsku, dom obrony życia na Ukrainie – matki przebywają tam z małymi dziećmi. Siostry opiekują się też księżmi – emerytami. Celem ich zgromadzenia jest uwielbienie Ducha Świętego, którego ma każdy z nas.
  
W przerwach pomiędzy wystąpieniami poszczególnych gości wspólnota śpiewająca ”Kairos” ubogacana nasze Forum pięknych śpiewem.


12:00, 27 III  Wypowiedzi uczestników.  [wywiad]

  W dziale wywiad dostępne już są wypowiedzi uczestników Forum po wczorajszej Drodze Krzyżowej.


10:45, 27 III  Nasi goście szaleni z miłości!

   Pierwszym gościem był Franciszkanin – ojciec Andrzej Zając. Wygłosił do nas słowo Boże i piękne świadectwo życia. Mówił tym, że BÓG JEST ZAWSZE DOBRY, PAN BÓG NIGDY SIĘ NIE ZŁOŚCI. Nawet, gdy coś nam się nie układa w naszych relacjach, to Bóg nie uzależnia swojej miłości od naszego zachowania, KOCHA NAS BEZWARUNKOWO!!
   
   Nasi kolejni goście to kilkunastu klerykow z Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Zaprezentowali oni nam krótką prezentację o seminarium, pokazując zdjęcia i opowiadając o tym jak wyglądają ich dni w seminarium: uczą się (w pokoju i na uczelni), uprawiają sporty, grają w kółko i krzyżyk oraz rozwijają własne talenty np. Cecyliada – Festiwal Piosenki Kleryckiej. Jeżdżą także na wycieczki rocznikowe.

10:40, 27 III  "Jak ożywczy deszcz Duchu Święty przyjdź". [foto]

 Dzisiejszy Dzień Forum, mimo porannego deszczu rozpoczęliśmy pięknym śpiewem Jutrzni – modlitwy Powszechnej Kościoła, którą modlą się ludzie na całym świecie.

Po pysznym śniadaniu odwiedził nas bp Józef Guzdek. Bardzo ucieszył się, że wszyscy tu jesteśmy. Mówił, że ważne jest świadomie wierzyć, mieć swoje przemyślenia, brać udział w dyskusjach, a przede wszystkim żyć prawdą. Czyli „mieć wrażliwe serca i tęgie umysły”. Spotkanie zakończyliśmy wspólna modlitwą. W galerii dostępne są już zdjęcia.Zapraszamy także do obejrzenia krótkiego materiału filmowego.  

 

 

23:45, 26 III  

Zdjęcia i krótki film z Drogi Krzyżowej. [foto]

  W galerii można już oglądać zdjęcia z Drogi Krzyżowej oraz dzisiejszej Eucharystii. Poniżej także krótkie filmiki z Drogi Krzyżowej oraz hymn naszego Forum wykonany przez Wspólnotę Śpiewającą Kairos.  
Kolejny dzień Forum zaczyniemy wspólną jutrznią o godzinie 7.30.
Następny wpis na stronie około godziny 10.

 

23:00, 26 III  Droga Krzyżowa i Msza Święta

  Dziś przeszliśmy Drogę Krzyżową ulicami krakowskiego Śródmieścia niosąc kopię Krzyża Światowych Dni Młodzieży. Rozpoczęliśmy przy VIII LO idąc ulicą Kopernika aż do kościoła św. Mikołaja. Szliśmy z pochodniami, rozmodleni, rozśpiewani oraz zasłuchani w piękne roważania poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej. Były one szczególne, gdyż opowiadały o naszych “młodzieńczych burzach”– nieszczęśliwych miłościach, samotności, niezrozumieniu, uzależnieniach, poszukiwaniu właściwej drogi życiowej. Ubogacone one zostały przez świadectwa osób ze szkoły Nowej Ewangelizaji. Było to niezwykłe świadectwo wiary, gdyż idąc ulicmi Krakowa mijalismy wiele aut, rowerzystów, mieszkańców. Niektórzy przechodzili obojętnie lub krzyczeli, że “Boga nie ma”, ale inni zatrzymywali się na chwilkę zasłuchani i zapatrzeni na taką wielką rzeszę ludzi młodych, którzy gotowi są podążać za Chrystusem niosąc swój krzyż.

18:00, 26 III  START FORUM!

  VIII Forum Młodych rozpoczynamy od wspólnej kolacji. Następnie Droga Krzyżowa ulicami prafii św. Mikołaja w Krakowie oraz Msza Święta.
Około godziny 23 kolejna aktualizacja wraz ze zdjęciami!

13:00, 26 III  Przygotowania (foto)

  Zapraszamy do obejrzenia filmu z przygotowań Wspólnoty Śpiewającej Kairos oraz galerii zdjęć! [foto]

 

23:00, 25 III  Rozpoczęcie VIII Forum Forum Młodych

  Start Forum - Piątek, 26 marca, godzina 16.00.
Nie możesz być razem znami? Śledź relację na żywo i poczuj klimat Forum Młodych!
Wkrótce znajdą się tutaj aktualności z Forum Młodych wraz ze zdjęciami oraz wypowiedziami uczestników.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!