"Dawno, dawno temu kilku zapaleńców spotkało się ze sobą. Byli to Adam Podbiera, Stanisław Koller oraz Marta Rogoż. Brakowało im czegoś w rzeczywistości, w której musieli egzystować. Postanowili oni stworzyć czasopismo katolickie dla młodzieży. Stworzyć głos prawdy, gdzie młody człowiek będzie mógł

się bez obaw wypowiedzieć. Dobrze wiedzieli, że jest to bardzo nowatorski i szalony pomysł. Przecierali oni szlaki, gdyż byłoby to pierwsze czasopismo katolickie dla młodzieży w Polsce. Złożyli propozycję redagowania czasopisma „MY” swojemu duszpasterzowi ks. prałatowi Antoniemu Sołtysikowi. On w porozumieniu z Ks. Kard. Karolem Wojtyłą udzielił im zgody na wcielenie pomysłu w życie. A był to rok 1975...”
„Amicus – List do Przyjaciół” jesień 2015

Brzmi jak bajka, prawda? Ale to rzeczywistość, która trwa niemalże nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Obecnie owo czasopismo „MY” zmieniło się w kwartalnik dla młodzieży katolickiej o nazwie „Amicus – List do Przyjaciół”. Jest wydawany przy Grupach Apostolskich Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Piszemy o tym ,co może zainteresować młodego człowieka, pragnącego pogłębiać swoją wiarę. Nasza redakcja jest otwarta na każdego, kto chciałby z nami współpracować i włączyć się w to dzieło z tradycjami. Jeśli i Ty masz lekkie pióro i parę słów do swoich rówieśników, serdecznie zapraszam do kontaktu: naczelna.amicus@gmail.com.

Kamila Jakóbczak
redaktor naczelny

 

Zapraszamy do czytania naszych archiwalnych zbiorów 

 

 

AMICUS

 

LIST DO PRZYJACIÓŁ